Wiadomości

news-jpg-xs

Design Alley donosi, że we wtorek świat projektantów obiegła bardzo dobra informacja – Adobe zdecydowało się na udostępnienie za darmo programu Adobe XD CC. Adobe XD CC to narzędzie stworzone z myślą o projektowaniu interfejsów webowych i aplikacji mobilnych. Adobe XD CC można teraz nabyć w ramach trzech planów. Darmowy plan Starter daje dostęp do w pełni funkcjonalnej aplikacji. Ograniczona, do jednego projektu, jest jedynie ilość udostępnianych prototypów i bibliotek. Takich ograniczeń nie mamy w licencjach Single App (12,29 euro za miesiąc) i Creative Cloud All Apps (61,49 euro/mc). W wersji darmowej otrzymujemy także dostęp jedynie do ograniczonej biblioteki fontów Typekit Free (dla licencji Single App jest to pełen zestaw Typekit Portfolio) i 2gb powierzchni w chmurze Adobe (dla licencji Single App przewidziane jest 100gb).

Adobe zapowiedział także uruchomienie programu grantowego dla twórców pluginów. Firma zaczyna dbać o “the XD ecosystem”, inwestując w niego spore fundusze. Twórcy wtyczek mogą zabiegać bowiem o dofinansowanie z puli 10 milionów dolarów. Uruchomienie programu ma pomóc Adobe w walce ze Sketchem, wokół którego zebrała się już dość spora grupa developerów, tworzących zarówno darmowe, jak i płatne wtyczki i rozszerzenia.

Źródło: Design Alley

 

news-jpg-xs

DailyWeb.pl - codziennie o sieci zaprezentował ciekawą informację o tym ,że Joint Photographic Experts Group zaprezentowało kilka dni temu nowy format kompresji obrazu. JPEG XS ma ładować obraz znacznie szybciej, zużywając przy tym mniej energii niż jego poprzednik. Ma to być odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie strumieniowania materiałów poprzez Wi-Fi i nadchodzące sieci 5G.

W myśl zasady, że multimedialne grafiki przestają być zarezerwowane wyłącznie dla monitorów komputerów, Joint Photographic Experts Group przedstawiło nowy format kompresji obrazu na miarę najnowszej technologii. JPEG XS, bo o nim mowa, został przygotowany z myślą o zastosowaniu w technologiach VR i AR, a także dronach i autonomicznych samochodach. Jego wprowadzenie ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie strumieniowania materiałów poprzez sieci Wi-Fi i 5G. Formatem już teraz zainteresowana jest Europejska Agencja Kosmiczna, która chce go wykorzystać przy strumieniowaniu materiałów rejestrowanych przez jej sondy.

JPEG XS jest standardem udostępnionym na zasadach open source. Używa uniwersalnych formatów HDR do kodowania. Standard nie został jednak jeszcze oficjalnie zatwierdzony i czeka na aprobatę. To powinno nastąpić w niedługim czasie, ale zainteresowanych nowym formatem zaczyna przybywać.

Źródło: DailyWeb.pl - codziennie o sieci

 

rynek-reklamy-w-polsce

Rynek reklamowy w Polsce urośnie w 2018 roku o 2,3% - informuje o tym serwis Marketing przy kawie. Wartość inwestycji w reklamę wyniesie na koniec roku 7,231 mld zł netto − prognozuje agencja mediowa Zenith. Wyższe są także prognozy wzrostu dla globalnego rynku reklamowego. Wzrośnie on o 4,6%, osiągając na koniec roku wartość 579 mld dol. netto.

Pierwsze miesiące tego roku przyniosły poprawę nastrojów konsumenckich. Polacy z optymizmem myślą o własnej przyszłości finansowej. Pozytywnie oceniają też sytuację ekonomiczną w kraju. Podobne nastroje towarzyszą reklamodawcom. Dowodzi tego choćby rekordowy popyt na czas reklamowy w telewizji w styczniu i lutym. Jak zauważa Anna Bartoszewska, dyrektor generalna Zenith, w tym roku siłą napędową rynku reklamowego będą największe wydarzenia sportowe: igrzyska olimpijskie w Pjongczangu i mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji.

Źródło: Marketing przy kawie

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Napisz do Nas

captcha
Przeładuj

Zamów FOTO KSIĄŻKĘ

home-fotoalbum

FOTOALBUM to idealny produkt który można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów.

EGD DESIGN swoim klientom oferuje możliwość samodzielnego przygotowania FOTOALBUMU. Każdy z klientów otrzymuje dostęp do specjalnie przygotowanego programu, w którym może samodzielnie zaprojektować album. My natomiast zadbamy o jego wykończenie i przygotowanie.

więcej ...

Pracuj z nami

home-pracuj-z-nami

Jeżeli twoja głową jest nabrzmiała od genialnych pomysłów a kreatywność nie pozwala ci spać po nocach, to zapraszamy do kontaktu z nami! Poszukujemy osób, które swoją osobowością, doświadczeniem oraz wiedzą wzbogacą nasz zespół w prowadzonych działaniach. Z naszej strony gwarantujemy pracę w miłej atmosferze w grupie młodych i dynamicznych ludzi. Zapewniamy udział przy ciekawych projektach marketingowych i możliwość rozwoju zawodowego.

więcej ...

  • ul. Serbinowska 1a, 62-800 Kalisz
  • tel. kom. 791 474 828
  • tel. 62 / 753 60 30
  • fax 62 / 767 15 59
  • www.egddesign.com