Wiadomości

Jak można przeczytać na stronie SOCIALPRESS.pl nadchodzi największa zmiana w historii Twittera, który już wkrótce podniesie limit treści wpisów i będzie wynosił 280 znaków, czyli dwukrotnie więcej niż obecnie.

Jak czytamy na blogu Twittera, problem z limitem znaków wiąże się w znacznym stopniu z różnorodnością języków. W języku angielskim, francuskim, hiszpańskim czy portugalskim pojawiają się kłopoty ze zmieszczeniem się w ograniczeniu znaków, podczas, gdy dla porównania w języku chińskim, japońskim czy koreańskim jeden znak może wyrazić nawet dwa razy więcej.

Sprawdzono, że zaledwie 0,4 procent tweetów wysyłanych w Japonii osiąga górna granicę limitu znaków, a w przypadku języka angielskiego jest to 9 procent. Co więcej, w przypadku języka japońskiego najczęściej używa się 15 znaków, podczas, gdy dla języka angielskiego są to 34 znaki, a więc ponad dwukrotnie więcej. Badania wykazały również, że to limit znaków jest powodem frustracji dla większości użytkowników operującym językiem angielskim, co nie dotyczy już mieszkańców Japonii. Takie informacje i porównania spowodowały, że zdecydowano się na podjęcie próby zmiany ograniczenia, które aktualnie obowiązuje.

Źródło: SOCIALPRESS

 

Serwis PCLab.pl poinformował o tym, że producent przeglądarki internetowej Opera zabija jeden ze swoich najlepszych produktów- firma wycofuje z rynku Operę Max. Aplikacja pozwalała na darmowe używanie technologii VPN i kompresję danych wykorzystywanych przez inne programy. To ostatnie pozytywnie przekładało się na zużycie mobilnego internetu.

"Opera Max zniknęła już ze sklepu Google Play, ale osoby, które pobrały oprogramowanie wcześniej, wciąż mogą z niego korzystać. Aplikację wciąż oczywiście można także zainstalować z nieoficjalnych źródeł, ale nie ma to już za dużo sensu. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę fakt, że nie dostanie ona żadnych aktualizacji." - czytamy w aktualności.

Opera tłumaczy, że rezygnacja z programu Max została podyktowana potrzebą większego skupienia się na rozwoju promowanej przez firmę przeglądarki.

Źródło : PCLab.pl

Kilka dni temu społeczność Facebooka osiągnęła liczbę 2 miliardów. "Coraz bardziej łączymy świat. Wspólnie przybliżmy świat do siebie. To zaszczyt brać z wami udział w tej podróży," napisał Mark Zuckerberg na Facebooku. O sukcesie możemy mówić nie tylko w odniesieniu do Facebooka. Świetne wyniki notuje też Messenger i WhatsApp. Obie aplikacje mogą pochwalić się około 1,2 miliardem aktywnych użytkowników.

W oficjalnej informacji prasowej przedstawiciele Facebooka informują, że każdego dnia aż 175 milionów osób naciska ikonkę z serduszkiem, ponad 800 milionów osób klika "Lubię to", a ponad miliard osób korzysta każdego miesiąca z grup na Facebooku.

Źródło : DobreProgramy.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Napisz do Nas

captcha
Przeładuj

Zamów FOTO KSIĄŻKĘ

home-fotoalbum

FOTOALBUM to idealny produkt który można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów.

EGD DESIGN swoim klientom oferuje możliwość samodzielnego przygotowania FOTOALBUMU. Każdy z klientów otrzymuje dostęp do specjalnie przygotowanego programu, w którym może samodzielnie zaprojektować album. My natomiast zadbamy o jego wykończenie i przygotowanie.

więcej ...

Pracuj z nami

home-pracuj-z-nami

Jeżeli twoja głową jest nabrzmiała od genialnych pomysłów a kreatywność nie pozwala ci spać po nocach, to zapraszamy do kontaktu z nami! Poszukujemy osób, które swoją osobowością, doświadczeniem oraz wiedzą wzbogacą nasz zespół w prowadzonych działaniach. Z naszej strony gwarantujemy pracę w miłej atmosferze w grupie młodych i dynamicznych ludzi. Zapewniamy udział przy ciekawych projektach marketingowych i możliwość rozwoju zawodowego.

więcej ...

  • ul. Serbinowska 1a, 62-800 Kalisz
  • tel. kom. 791 474 828
  • tel. 62 / 753 60 30
  • fax 62 / 767 15 59
  • www.egddesign.com